10 Mayıs 2021, Pazartesi

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

AKSOY: “EĞER MİLLİ BİR CEPHE VARSA HER ZAMAN TERCİH EDERİZ”

AKSOY: “EĞER MİLLİ BİR CEPHE VARSA HER ZAMAN TERCİH EDERİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili adayı Murat Aksoy, www.buyuklimanexpress.com mikrofonlarına yaptığı özel açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin inandığı değerler döğrultusunda tavizsiz bir duruşumuz var. Öncelikle siyasetten öte, bir dava bilinciyle hareket etme zorunluluğumuz var. Zira biz, ülkü ocaklarındaki disiplinimizde kendimize bunu hayat biçimi olarak tespit etmiştik. Bu, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in de bize emir ve talimatıdır: “Bayrağı yere düşürmeyin ve lekelemeyin”. Talimat gereği biz de kendimizi Türk Gençliği’nin bir neferi olarak Bayrak yerine koyup Bayrağı lekelememeye gayret ettik. Bu gayretimize de devam ediyoruz. Bize güvenen, bize inanan insanların başını öne eğdirmemek adına da hep doğru şeyleri yapma gayretindeyiz” dedi.

 

“ ‘SÖZDE’ İFADESİNİ, DOĞRULUĞUNU KABUL ETMEDİĞİMİZ KURUMSAL YAPILAR İÇİN KULLANIRIZ”

Çok talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu zamanında devlet umuru görmüş, devlet memurluğu yapmış bir kişi olarak aslında devleti hiçe sayan bir açıklama ortaya koymuş oldu. Zira ‘sözde’ ifadesini edebiyatçılar daha iyi bilir, Türk Dili’ni kullanan biri olarak ‘sözde’ ifadesini biz, genel itibariyle doğruluğunu kabul etmediğimiz kurumsal yapılar için kullanırız. Kurumsal kimliğini kabul etmediğimiz, yok saydığımız, yok farz ettiğimiz yapılar için kullandığımız bir ifadedir. Türk Devleti yok far edilemez, farzedilmemelidir. Bu açıklama talihsiz maalesef. Siyasi şehvet içinde yapılmış bir açıklama. www.buyuklimanexpress.com Tayyip Erdoğan düşmanlığı çerçevesi içinde ortaya koyulmuş bir açıklama olarak görüyorum ve son derece talihsiz buluyorum. İnşallah bu siyaset tarzından vaz geçer Kemal Kılıçdaroğlu, çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, Türk siyasi hayatının önemli bir parçası. Zira Cumhuriyet Halk Partisi dendiğinde bizim aklımıza gelen ilk Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ama bu gün maalesef Gazi Paşa’ya Atatürk diyemeyen insanlardan oluşan bir yapı ve buna da müsaade eden bir Kemal Kılıçdaroğlu idaresi söz konusu. Bu bizim için üzücü. Biz kişilere karşı değil, fikirlere karşı hareket eden insanlarız; dolayısıyla burada gelişen yeni fikir yapısı ile muhalefet tarzı Türk devleti’ne, Türk siyasi hayatına bir kazanç getirmez. Bu, siyasetin dilini daha da aşağılara çeker. Dolayısıyla biz, o mecralarda olmamak isteğindeyiz” dedi.

 

“EĞER MİLLİ BİR CEPHE VARSA HAR ZAMAN TERCİH EDERİZ”

Her dönem doğruların yanında olduklarının altını Çizen Aksoy, “Tabii muhalefet edilebilir. Zamanında biz de Sayın Cumhurbaşkanına muhalefet ettiğimiz dönemler olmuştur. Bundan imtina etmiyoruz. Çünkü bunlar siyasi hayatın gerçekleridir. Ki o zaman biz doğru söylediğimiz kanaatindeydik, bu gün de o doğruların yanındayız; doğrulardan vaz geçmiş değiliz. O gün de biz Bayrak diyorduk, o gün de biz Vakfıkebir’de Bayrak yürüyüşü yapan insanlardık. Bize o gün muhalefet eden insanlarla bu gün kol kola girebiliyoruz, bunda bir beis yok. www.buyuklimanexpress.com Çünkü biz her daim Bayrağın yanındayız. Bundan alınganlık gösteren insanlar da değiliz. Rahmetli Başbuğa basın mensuplarının sorduğu bir sual; ‘İnsanlar diyor ki; biz de Türk Milliyetçisiyiz. Türkeş bu milliyetçiliği nasıl sahipleniyor?’ Başbuğ soru üzerine şöyle cevap vermiştir: ‘Biz bundan mutluluk duyarız; keşke herkes Türk Milliyetçisiyim diyebilse. Ama bizim isteğimiz beri gelsin’. Eğer milli bir cephe varsa biz kol kola girmeyi her zaman tercih ederiz” şeklinde konuştu.

 

“TEK MESELE MİLLİ CEPHE’DEN YANA OLMAKTIR”

Aksoy, Geçmişte,Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Cumhurbaşkanı adayımız Ekmelettin İhsanoğlu’nu sonuna kadar destekledik. Ben de bu kampanyanın içinde olan birisi olarak söylüyorum; Sayın ihsanoğlu Vakfıkebir’e geldiğinde biz O’na oy istedik, çalışma yürüttük, oy verdik. Dolayısıyla o dönemde Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber hareket etmiş insanlarız ki; Türk siyasi hayatında Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli çok önemli bir birliktelik ortaya koydu. 1999 seçimlerinden sonra Sayın Bülent Ecevit’le kurduğu koalisyon hükümeti Türk siyasi hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır. www.buyuklimanexpress.com Türkiye çok ciddi buhranlar yaşarken o hükümet geldi ve bankalardaki yolsuzlukları, Abdullah Öcalan’ın yargılanması süreci gibi çok önemli tarihsel bir süreci de damgalayan bir koalisyondur. Sağ ve solun bir araya gelebildiği önemli bir organizasyondur. Genel Başkanımızın oradaki tavrı çok açık ve netti. Demokratik Sol Parti azınlığa düştüğü anda bile Başbakanlığı kendisi almadı nezaket gereği. Yani siyasi nezaketi olan birisidir. Dolayısıyla sol arkadaşlarla diyaloğumuz, ya da birlikteliğimiz zaman zaman da olmuştur. Ama buradaki tek mesele milli cepheden yana olmaktır. İyiyi kavramak ve milli tarafta olmaktır. Ben, ‘sözde’ ifadesiyle devam eden süreçleri çok yakışıksız buluyorum. Özellikle Türk Devleti’nin başındaki kişiye söylenmişse. Muhalefet edebilirsiniz, görüşlerini benimsemeyebilirsiniz, çok farklı mecralarda da olabilirsiniz ama; Türk Devleti’nin başındaki bir kişiye ‘sözde’ ifadesini kullanmak, O Türk devleti’ni de yok farzetmekle eşdeğerdir diye düşünüyorum, çok yakışıksız buluyorum”ifadelerini kullandı.

 

“BİZİM İÇİN VAZİFE KUTSALDIR”

Aksoy, www.buyuklimanexpress.com Cumhur İttifakı’ndan milletvekilliği düşünüyor musunuz sorusuna karşılık şöyle konuştu: “Öncelikle işin teknik taraflarını iyi incelemekk lazım. Birincisi, 2018 seçimlerinde de milletvekili adayı idim ve Cumhur İttifakı çerçevesindeki Adalet ve Kalkınma Partisi- Milliyetçi Hareket Partisi ittifakının Trabzon’da Milliyetçi Hareket Partisi kanadından 3. Sıra milletvekili adayı idim. Ben, siyasi hayatımın başlangıcında 2019 ve 2014 yıllarında belediye başkanı adaylığı ile başladım. Bu konuda Vakkfıkebir’e karşı vazifemi yaptığıma inanıyorum, çünkü biz Vakfıkebir’i çok seven insanlarız. Belediye başkanlığı konusunda ben üzerime düşeni önüme koydum ama vatandaşımız tercih etmedi. O zaman da söylemiştim; benim için özel bir vazife verilmediği sürece belediye başkanlığında genç arkadaşlarımı destekleyebileceğim bir noktadır. 2018 seçimlerinde uluslararası bir projede çalıştığım halde, Gemel Merkezimizin takdiri ve tensipleriyle bu listede olman gerekiyor talimatı verildi ve bunun üzerine milletvekili aday adayı oldum ve 3. Sıradan da milletvekili adayı gösterildim. Bizim için vazife kutsaldır. Birinci sıra adayı imiş gibi koşturduk. Buna herkes şahittir. Biz üzerimize düşeni, doğru olanı yaptık”.

 

“GENÇLERİ SEVEN BİR GENEL BAŞKANIMIZ VAR”

Aksoy, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Bundan sonraki süreçte de milletvekilliği adaylığı konusunda Genel Merkezimizin ve Genel Başkanımızın talimatları çerçevesinde üzerime düşeni yine yapma gayreti içersinde olacağım. www.buyuklimanexpress.com

2023 yılında Cumhur İttifakı’nın devam etmesi konusunda ifadesi çok nettir. Biz de bu ittifakın Milliyetçi Hareket Partisi kanadında üzerimize düşen vazifeleri en iyi şekilde gerçekleştirme gayreti içinde olacağız. Bunun için de vatandaşlarımızın huzuruna çıkacağız ama hem Trabzon İl Divan Kurulu’nda, hem de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Üst Kurul delegesiyim. Bu göreve Genel Merkezimizin tensipleri ve İl teşkilatımızın da uygun görüşleriyle seçildim. Bu durum hem Vakfıkebir, hem de Trabzon için çok önemli bir kazanım. Zira uzun süredir Vakfıkebir’e böyle bir şans verilmiyordu. Genel Merkezde de hem Vakfıkebirimizin, hem de Trabzon’umuzun sesini daha gür bir şekilde söyleyebilmek adına Sayın Genel Başkanımızla diyaloglarımızı her daim sıkı tutmaya, O’nun yanında olmaya gayret ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız da bunu takdir ediyor. Gençleri çok seven bir Genel Başkanımız var. Dolayısıyla bizim ortaya çıkışımızı, dik duruşumuzu, Trabzon’daki kalelerin kim olduğunu sayın Genel Başkanımız çok iyi biliyor. Onun için de Sayın Genel Başkanımıza sağlık diliyoruz”.

Haber Videosu


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık