10 Mayıs 2021, Pazartesi

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal: "Mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmek, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruştur” dedi.

Vakfıkebir'de, ilçe müftülüğünce İDLİB’de yaşanan insanlık dramından etkilenen yüzbinlerce Suriyelinin zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla bir yardım kampanyası başlatıldığını hatırlatan Müftü Köksal, Suriye’de iç savaşın başladığı 9 yıl öncesinden bugüne kadar düzenlenen birçok kampanyada olduğu gibi bu kampanyada da yerlerinden edilen, yurtlarından olan savunmasız insanlara yardım eli uzatıldığını belirten Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, kampanya ile ilgili yaptığı bilgilendirmede, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle, İDLİB’de yaşanan insanlık dramından etkilenen yüzbinlerce Suriyelinin zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

"Bir kısım insan açken tok yatmak, Müslümanın kutsal anlayışı ve İslam'ın insana verdiği değerle bağdaşmaz."

Dini, mezhebi, meşrebi ve rengi ne olursa olsun mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmenin, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruş olduğunun altını çizen İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, "Kış şartlarında en çok ihtiyaç duyulan yakacak ve bütün zamanların ihtiyacı olma durumunu kaybetmeyen gıda kampanyasıyla, dini, mezhebi, meşrebi ve rengi ne olursa olsun mağdur, muhtaç ve mazlumların imdadına yetişmek, Müslüman milletimizin geçmişten getirdiği en erdemli duruştur. Sınırlarımızın içinde ve sınır boylarında çadır kent, konteynır kentler ve briket evler kurarak sığınmacılara sıcak yuva kuran devletimiz, milletimizin desteğiyle dünya üzerinde iyilik hareketinin öncüsü olmuş, bayrağımız da bu iyiliğin simgesi haline gelmiştir. Elbette bir millet için ve bu milletin her neferi için bu durum bir övünç kaynağı ve sorumluluk alanıdır. Zira bir kısım insan açken tok yatmak, Müslümanın kutsal anlayışı ve İslam'ın insana verdiği değerle bağdaşmaz. Dünya genelinde yaşanan açlık ölümlerinin en büyük nedeni bu hassasiyeti benimsememek, iyilikte koşullu davranıyor olmaktır. Oysa bedenlerimizden ve ruhlarımızdan müteşekkil varlığımızın mutluluğu, kulluğun tezahürü olan iyiliği yeryüzünde egemen kılmaya bağlanmıştır." dedi.

HAYIRSEVER VAKFIKEBİR HALKININ YARDIMLARIYLA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

İDLİB için başlatılan yardım kampanyası kapsamında hayırsever Vakfıkebir halkının yardımlarıyla biriken 30 bin TL ile 6 adet briket evin oluşturulabildiğini söyleyen Müftü Köksal, bu kapsamda devam eden kampanyaya destek vermek isteyen hayırsever vatandaşların ilçe müftülüğü ile iletişime geçebileceklerini istedi. Müftü Köksal; "Milletimizin hassasiyeti, imkanların elverişli olup olmadığına bakmaksızın yardım talebine ve imdat çağrısına her zaman güçlü bir şekilde cevap vermiş, sembolik davranışın ötesinde ihtiyaçtan fazlasıyla yardıma koşmuştur. Ülkemiz genelinde başlatılan bu kampanyaya Trabzon İlimizde olduğu gibi Vakfıkebir İlçemizde de destek verilmiş, kış şartlarının ihtiyaçları dikkate alınarak briket evler oluşturulması için hayırsever Vakfıkebir halkının yardımlarıyla biriken 30 bin TL ile 6 adet briket ev Vakfıkebir adına oluşturulacak inşallah. Böylece insanlık dramının yaşandığı ve sözde medeni dünyanın sağır ve kör davrandığı bir coğrafyaya iyilik yapmış, görevimizi yerine getirmiş olacağız. Her daim mağdur ve mazlumun yanında yer alan milletimizin, ilçemizdeki büyük projelere verdiği desteğin yanında hiç yüksünmeden, kilometrelerce uzakta bulunmasına rağmen bu gibi uluslararası kampanyalarda gösterdiği alicenaplık, dünya kamuoyu ve İslam Dünyasında takdir görüyor, duayla karşılık buluyor. Biz de Yüce Allah’tan mükafat niyazında bulunuyor, sağlık afiyet huzur ve mutluluk diliyoruz."sözlerine yer verdi.

İlçe Müftüsü Köksal ayrıca; "Eş zamanlı olarak sınır ötesi harekatla terör yuvalarını dağıtmak için sefere çıkan, milletimizin bağrından çıkan 'Peygamber Ocağı'nın son temsilcisi Mehmetçiğimiz, memleketimize gelebilecek tehlikeleri bertaraf etmektedir. Çok yönlü yorucu ve yıpratıcı sorumluluk ve fedakarlık anlayışının Yüce Allah nezdinde milletimize mükafatla karşılık bulmasını niyaz ediyorum." dua ve temennisinde bulundu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık