23 Nisan 2021, Cuma

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

KÖKSAL VE AKBAŞ VEDA ZİYARETLERİNE BAŞLADI

KÖKSAL VE AKBAŞ VEDA ZİYARETLERİNE BAŞLADI

Köksal ve Akbaş, Büyüklimanexpress Editörü Ziya Fidaye’yi, Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Mahallesi’ndeki ofisinde ziyaret ederek bazı açıklamalarda bulundular.

 

KÖKSAL: “PROJE ÜRETMEDE SORUN TAKİBİ ÇOK ÖNEMLİ”

 

Devlette devamlılığın esas olduğna dikkat çeken Müftü Hüseyin Köksal: “Başlanan bir proje yerinde kalmaz. Diğerinin yerine gelen Devlet memuru onu devam ettirir. Vakfıkebir, kendine has özellikleri olan bir ilçe. En önemlisi, Büyükliman Havzası’nın çekirdeğini oluşturuyor. Buna paralel olarak geçmişte bazı hizmetlere öncülük etmiş, bir kaç ilçenin de ağabeyliğini yapmış. Bütün alanlarda olduğu gibi Kur’an hizmetlerinde de, din hizmetlerinde de öyle oldu. Allah Teala nasip etti, 2013 yılının sonuna doğru Yatılı Kız Kur’an Kursu için sırtımıza büyük bir sorumluluk yükledi. Bizim için sorun tespiti çok önemlidir ve ihtiyaçların neler olduğu iyi bilinmelidir. Ne yapılırsa hizmet karşılığını bulur. Öncelikli olan ihtiyaçları hayata geçirmek için sorun tespiti yaptık. Ardından bu köklü sorunun nasıl çözüleceğine dair istişarelerde bulunduk. Bu bağlamda hem ekip önemli, hem de kamuoyu çok önemlidir. O yüzden bizler, Vakfıkebir’le büyük bir aile olduk. Aile olduğumuz için de bir birimize destek verdik. Kişisel olarak, maddi olarak ve nihayet manevi olarak destek verdik. Söylediklerimiz karşılık buldu. Ahenkle çalışmak istedik, bunda da yüzde doksan oranında karşılık bulduk. Dolayısıyla eksik olan bir şeyi de Allah’ın izniyle tamamlamış olduk” dedi.

 

“İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ EGEMEN KILMAYA ÇALIŞTIK”

 

Müftü Köksal, “Bir yerde, bir memlekette işbirliği çok önemlidir. Kurumsal olarak da böyledir. Ahali olarak da böyledir. İşbirliğine önem veren toplumlar yükselmede her zaman önde bulunurlar. Kısaca, işbirliği ve dayanışmayla memleketin eksikleri giderilir. Bizler de kurum olarak ona özen göstermeye, onu öne çıkarmaya çalıştık. İstişare kültürünü egemen kılmaya çalıştık. Malum olduğu üzere inşaat işlerini yürütmek bayağı zor bir iştir. Büyük bir proje yürütülürken diğer yapılacak olanları geride bırakmak aslında işin doğallığında vardır. Ama biz diğer hizmetleri de el birliği ile, iş birliği ile yürütmeye çalıştık. 15 milyonluk Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını bitirmeye çalışırken, diğer taraftan 6 milyonluk bir maliyet de camilerimizin müştemilatına harcandı. Tüm bu brojeleri uygularken vatandaşlarımızın hayırsever oldukları noktasından yola çıktık. Dolayısıyla vatandaşlarımız her yere bir şey ayırabiliyor. Kur’an Kursu’na bir meblağ ayırırken eğer minare yapılacaksa oraya da bir meblağ ayırabiliyor. Bu durum, hayırseverlerimizin bir güzelliği. Tüm kamu kuruluşlarından da destek aldık. Oda temsilcilerinden ve esnaflarımızdan da destek aldık. Burada yapılan hizmetlerin bundan sonra da devam edeceği inancıyla rahatız ve buradan huzurlu ayrılıyoruz. Gideceğimiz yerde de yaplacak işler var. Çünkü hayat dinamiktir. Böyle bir hayatta doğal olarak ihtiyaçlar da vardır. Elbet de bu ihtiyaçları gidermeye çalışacağız. Bu konuda kardeşlerimizden dua bekliyoruz. Kardeşlerimizden hak helalliği diliyorum. Biz burada işimizi bitirdik, yerimize başkaları gelecek. Çünkü bu bir nöbet değişimidir” şeklinde konuştu.

 

AKBAŞ: “MEMNUNİYETİMİZİ UNUTMAYACAĞIMI VADEDİYORUM"

Ordu İli’ne bağlı Altınordu İlçe Vaizliği’ne atanan Ekrem Akbaş ise veda ziyareti sırasında şu görüşlere yer verdi: “2010 yılı Haziran Ayı’nda İstanbul’dan Vakfıkebir’e geldim. Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda bir müddet kaldıktan sonra Beşikdüzü’nde vaizlik yaptım ama yine Vakfıkebir’de oturdum, buraya hizmet yaptım. Geldiğim günde de, giderken de aynı çizgide durdum. Sayın müftümüzle irtibatımız her zaman devam etti. Bu, benim için de şanstı. Şöyle bir çizgimiz oldu; biz dedik ki halkımıza Kur’an ve sünnet çerçevesinde Peygamber’in mesajını doğru ulaştıralım, geçmişin tartışmalarını, geçmişte çözülemeyen problem ve meseleleri bu güne taşımayalım, sade olalım ve bu güne çözüm bulmaya çalışalım. Müftü Bey de aynı çizgiyi götürdü ve birlikte bunu yaptık. Başarı, kurum içinde uyumlu olunca yakalanıyor. Geldiğimde Müftü Bey’e şunu söylemiştim. Peygamber Efendimiz gelse Vakfıkebir’e nelerden bahseder, neleri konuşur dedim; elinde Kur’an var, bunlardan konuşur dedi. Dedim, biz de bunu konuşalım, bu Peygamberin konuşan dili olalım. O, madem buraya gelemiyor; O’nun anlatacaklarını biz anlatalım. Bunları yaptık. Yaşantılarımızda da o söylediklerimizle paralellik arz etmek istedik. Yani biz kürsüde bunları söyleyip de dışarı çıkınca farklı olmamaya çalıştık. Bu görevde biz, bu insanlar için varız. Vaiz olarak camide kürsüye çıktığımda insanlara konuşuyorum ve bu insanlara hizmet etmek için varım. Onları kırmadan, onların gönüllerini alarak, onları ötekilemeden hizmet etmeye çalıştık. Görev sürem boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Hüseyin Köksal’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca buradaki halkımızın çok desteğini gördük. Bu memnuniyetimizi unutmayacağımı vadediyorum”.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık