21 Eylül 2020, Pazartesi

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

VAKFIKEBİR MÜFTÜLÜĞÜ’NE RECEP ŞAHAN ATANDI

VAKFIKEBİR MÜFTÜLÜĞÜ’NE RECEP ŞAHAN ATANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı atama kararı ile Samsun Atakum İlçe Müftülüğü görevine atanan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'ın yerine, yine Diyanet İşleri Başkanlığı'nın atama kararı ile Bartın Kurucaşile İlçe Müftüsü Recep Şahan atandı.

Her iki müftümüze de hayırlı olsun temennisiyle yeni görevlerinde başarı ve muvaffâkiyetler diliyoruz.

VAKFIKEBİR'İN YENİ MÜFTÜSÜ RECEP ŞAHAN KİMDİR?

Müftü Recep Şahan, 1974 yılında Giresun Espiye ilçesi Kurugeriş Köyü'nde doğdu. İlk öğrenimini köyünde tamamladı.

Lise eğitimine 1985 yılında Espiye İmam Hatip Lisesi'nde başladı, 1991 yılında Bursa İmam Hatip Lisesi'ne naklen kayıt yaptırdı ve 1992 yılında buradan mezun oldu.

1993 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne başladı.

25 Temmuz 1996 yılında Giresun Espiye İlçesi Avluca Köyü'nde İmam-Hatip olarak göreve başladı.

1999 yılında fakülte eğitimini tamamladı. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak girdiği Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ndeki 30 aylık ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 yılında mezun oldu ve aynı yıl Giresun Tirebolu İlçesine ataması yapılarak 04.07.2002 tarihinde burada ilçe vaizi olarak göreve başladı.

İlçe Müftüsü Mehmet Bal'ın Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanması üzerine 23.09.2002 tarihinden itibaren bir süre Tirebolu İlçe Müftülüğü görevine vekalet etti.

29.11.2002 tarihinde askere gittiği askerlik görevini Erzurum Aşkale'ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı, 04.07.2003 tarihinde terhis oldu ve 16.07.2003 tarihinde yine Tirebolu'da vaiz olarak tekrar görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kendisini Siirt İli Baykan İlçe Müftülüğü'ne ataması üzerine 18.08.2003 tarihinde Tirebolu İlçe Müftülüğü'nden ayrıldı. 28.08.2003 tarihinde Baykan'da göreve başlayan Şahan, 2 yıllık hizmetinin ardından Giresun Doğankent İlçe Müftülüğü görevine atandı. 23.09.2005 tarihinde Doğankent ilçe müftülüğü görevine başlayan ve altı yılı aşkın Doğankent İlçe Müftülüğü görevini yürüten Şahan, 25.11.2011 tarihinde Yurtdışı görevi için Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya gitti ve 01 Aralık 2011 tarihinde Viyana ATİB 20 Merkez Camii'nde yeni görevine başladı.

Yurtdışı görevinden 08.08.2014 tarihinde dönen Recep Şahan, 22.08.2014 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçe Müftülüğü görevine atandı.

09.09.2014 -17.09.2015 tarihleri arasında Akkuş İlçe Müftülüğü görevini yürüten Recep Şahan, 01.10.2015 tarihinde Bartın İli Kurucaşile İlçe Müftülüğü görevine atandı.

Müftü Recep Şahan, 2020 yılı Haziran ayında Diyanet İşleri Başkanlığı atama kararı ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atandı.

Halen çeşitli yerel gazetelerde dini ve milli konularda haftalık yazılar yazan Şahan evli ve iki kız babasıdır.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık