24 Temmuz 2021, Cumartesi

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

VAKFIKEBİR’İN BARIŞ ELÇİSİ YUSUF ŞENTÜRK’TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

VAKFIKEBİR’İN BARIŞ ELÇİSİ  YUSUF ŞENTÜRK’TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Bütün olayların insan odaklı ve hataların da insanlara mahsus olduğunun altını çizen Vakfıkebir Belediye Meclis eski üyesi ve iş adamı Yusuf Şentürk, “Eğer başına geçtiğiniz her hangi bir kurumu iyi yönetirseniz, iyi verim alırsınz, iyi katma değer olur ama; oranın, duvarların asla hatası olmaz. Hatalar insanlarındır, hataları yüklenecek olanlar da insanlardır. Biz hem siyasetle, hem ticaretle uğraştık. www.buyuklimanexpress.com 37 yıl esnaflığım var. Demirci, doğramacı, marangoz, kalıpçı gibi bazı sanatkarlar vardır ki; bunlar iyi ustalardır. Bunların sıfatı ustadır. Biz ticaretçiyiz. Bizim ustalığımız da güzel ahlak ve tatlı dil. Ticarette uzun yıllar kalmamızın nedenine gelince, sermaye ve tatlı dile dayalıdır” dedi.

“STRESLERİ İYİ YÖNETEN KAZANIR”

Şentürk, “İşin siyasi boyutuna gelindiğinde; ilçemizde olsun, ülkemizde osun, dünyada olsun, bunları yönetenler de bizim gibi insandır. Birinci sırada yer alan ahlak dejenere olmadığı müddetçe hiç bir sıkıntı olmaz. Menfaatler, hırslar ön plana çıkabilir ama; önemli olan insan yaşamında bu tür stresleri iyi yönetmektir. www.buyuklimanexpress.com Eğer bu tip stresleri iyi yönetemezseniz depresyona dönüşür ve büyük sıkıntılar meydana gelir. Ben olaya şöyle bakıyorum: İnsanda en ön planda ahlak olması lazım. Çünkü bu ahlak ticarette lazım, siyasette lazım, oturup kalkmada lazım, sporda lazım, her yerde lazım. Çünkü hayatı bir puzzle parçası gibi düşünürsek, bu puzzlenin parçalarından birisi de ahlaktır ve en önemlisidir. Bunu yerine yerleştiremediğiniz zaman da puzzlenin diğer parçalarını da yerleştirememiş gibi olursunuz, bu da sıkıntı yaratır” şeklinde konuştu.

“SİYASİ ANLAYIŞIMIZDA LİDERLİK KÜLTÜRÜ VAR”

Şentürk sözlerine şöyle devam etti: “Eğer iyi niyetli olduğunuz ve karşı tarafa saygı duyduğunuz zaman olmayacak olan hiç bir şey yoktur. Ancak yıllardan beri siyasette, karşı tarafı kabullenememe gibi bir görüntü var. Eğer karşı tarafı kabullenirsek, iyilerini iyi, kötülerini kötü diyebilirsek; vatandaş da gün gelir, tercih hakkını belki sizden yana kullanabilir. Esasında bizim siyasi anlayışımızda liderlik kültürü var. Ta Ortaasya’dan beri böyledir. Bir lider buluruz; hem ülke, hem de kendi menfaatlerimiz devam ettiği müddetçe liderin arkasından devam ederiz. Eğer kendi menfaatlerimiz, ülke menfaatleri bir süre sonra yalpalamaya başladımı yeni bir lider arayışına gireriz. www.buyuklimanexpress.com Eğer siyasette siyasi parti liderleri bir başkasına verilen oylara saygı duyarsa; yarın ülke kötü yöne doğru gittiğinde, iktidar iyi yönetilemediğinde vatandaş arayışa girer. Çünkü siyasi kültürümüzde var bu. Ancak parti liderleri bir birlerine ahlak dışı, belden aşağı söylemlerde bulunuyorlar. O siyasi partiyi sevmeyebilirsiniz ama; o siyasi partiye oy verenleri de vurup, aşağılamaya hiç gerek yok. Aslolan vatandaştır. Vatandaşlar da milli iradeyi oluşturur”.

“BİR ŞEYE YANLIŞ DEMESİNİ DE BİLECEĞİZ”

“Tartışmaları bu günkü sıcak atmosfere getirdiğimiz zaman, ana muhalefet ile iktidar arasında bir çatışma gibi oluyor” diyen Şentürk, “Diğer muhalif partilerin sesleri pek o kadar çıkamamış gibi algılanıyor. Muhalefettekiler sanki ana muhalefette, iktidardakiler de bizmişiz gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Bir şeye yanlış demesini de bileceğiz. İktidara oy verenler de O’nun yanlışını hiyerarşik bir düzen içersinde söylemesi lazım. www.buyuklimanexpress.com Vatandaş çektiği sıkıntıları milletvekillerine, siyasetteki yöneticilere, ana kademelere söyleyecek, onlar da en baştakine, örneğin Cumhurbaşkanına iletmeleri lazım. Eğer O’na ulaşılamazsa sıkıntı çıkar. Sevmediğimizden mi söyleyeceğiz bunları? Hatalar düzeltilsin ve her şey daha iyi olsun diye. Belki söylenilenler kendilerine ulaşıyor da bu kadar seçimleri üst üste kazanabiliyor. Aslında yapılıp yapılmayanlara da pek bakılmıyor; daha çok liderlik vasfımız öne çıkıyor. Biz lidere oy veririz. Belki ölene kadar, belki mezara kadar, belki de pazara kadar. Ama inandığımız yolda devam edilecek. Siyasi tespitlerim budur” ifadelerini kullandı.

Haber Videosu


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık