26 Eylül 2020, Cumartesi

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ VAKFIKEBİR 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

YENİDEN REFAH PARTİSİ VAKFIKEBİR 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir 1. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan kongre sonucunda Kurucu Başkan Sadettin Çiçek ilçe başkanı seçildi. Vakfıkebir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Salonunda yapılan kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, İl Başkanı Mustafa Durmuş, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, siyasi parti ilçe başkanları, STK Başkanları, muhtarlar ve partililer katıldılar.

 

Kongrede açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Sadettin Çiçek, “Milli görüşün 2. şahlanış döneminde, Erbakan hocamızdan aldığımız bu sancağı, Yeniden Refah Partimiz ile Sayın Dr Fatih Erbakan liderliğinde zirveye taşıyacağız inşallah. Kavga için-çatışma için değil yapılan hizmetlere teşekkür etmek için, yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Bizler saldırgan bir muhalefet anlayışı yerine, yumuşak üslup sahibi, yapıcı, doğruya yönlendirici bir muhalefet anlayışı içerisinde hareket etmek için geliyoruz. Bizler, siyasi rekabeti bir savaş olarak gören değil, hizmet yarışı olarak gören, çentilmence bir siyaset yapmak için geliyoruz. Bizler güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu bir dünyanın kurulması için geliyoruz. Ayrıştırmaya değil birleştirmeye, ötekileştirme değil bütünleştirmeye, yıkmaya değil yapmaya geliyoruz Allah’ın izniyle. Milli Görüşün 2. kırk yılını yeni bir ruhla başlatıyoruz, artık çare var, artık Yeniden Refah Partisi var, Vakfıkebir için biz varız ” dedi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Durmuş ; “23 Kasım’da kurulan partimizin bu gün itibariyle 61 il tamamlanmış 500’ün üzerinde ilçede kuruluşunu tamamlamış bir Yeniden Refah Partisi var. Kırk yıl önceki aşkla başladığımız heyecanla 10 yıl sonra yapacağımız hayırlı hizmetlerle buluşacağız” şeklinde konuştu.

 

Erbakan Hocayı özetlediği konuşmasında Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, “Erbakan Hoca’yı üç beş kelimeyle özetleyecek olursak sanayi geliyor aklıma, denk bütçe geliyor aklıma, memurun işçinin, emeklinin, askerin ekonomik olarak en rahatladığı dönem geliyor aklıma. Başı dik bir siyasetin yapıldığı bir dönem geliyor aklıma. Dünyaya D 8 gibi çok önemli bir projenin yapıcısı Prof. Dr. Erbakan Hocam geliyor aklıma. Bunlar hayal olmasın diye gelecekte kırk yıla bizler ve sizler taşıyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Türkiye’nin resmini sunmak olduğunun altını çizen Prof. Dr. Aydal; “Hepimiz Türkiye için çalışıyorsak bu rakamları iktidarı ile, muhalefetiyle hepimiz dinlemek ve ya gerçekten doğru ise? sorusunu sormak mecburiyetindeyiz. Bir yanlış varsa söylemek durumundayım. Başka gidecek ülkemiz yok bizim, bir tek Türkiye’miz var. Yanlışları söylemek var olma sebebimizdir. Bir ülkeyi ayağa kaldıran en önemli şey eğitimdir. Eğer siz çocuklarınızı iyi eğitemiyorsanız 21. yüzyıl sonrasına meydan okuyamazsınız. Eğitimde dünya milletleri arasında kaçıncı sıradayız? Türkiye 101. sırada. OICD ülkeleri yani kalkınmakta olan 38 ülkenin arasında ise maalesef 35. sıradayız. Şu anda ise 54. sıradayız tüm okulların adını İmam Hatip yapıp bu bakar berbat sonuçları alıyor olmak İmam Hatip kelimesinin o ulvi ismine de yazık ediliyor demek. Dünyanın hiçbir tarafında böyle bir ekonomik ve eğitim sistemi yok. Kabul etmek lazım Allah her şeyi eşit yaratmıyor bir sebebi ve hikmeti var. Üniversite açmak önemli değil. Onun içini hoca ile dolduramazsanız hiçbir önemi yok. Siz bu çocukların üniversite açtım diye bunların iş bulma umutlarını dört yıl daha erteleyemezsiniz. Bu sefer üniversiteli işsizler üretiyorsunuz. Üniversiteye ülkeye karşı daha hınçlaşmış gençlik üretiyorsunuz. Herkes üniversiteyi bitirmek mecburiyetinde değil. Çocuğumuzu mutlu olabileceği bir alanda eğitmeliyiz. Eğer siz eğitiminizi düzeltemiyorsanız ülkenin ekonomisini berbat ediyorsunuz demektir.

 

 

2002 de AK Parti iktidara geldiğinde dış borcu 129 milyar dolardı. Şimdi 453 milyar dolar sadece dış borç var. Aradaki fark 324 milyar dolar. Yani dışarıdan 324 milyar dolar borç almış AK Parti. Türkiye 480 milyar dolar iç borçlanması var. İkisini topladığınızda 800-900 milyar dolar ediyor. Hükümetler borçlanır. Borç yiğidin kamçısıdır ama bizlerde çok kamçı yedik. Yanlış bir politika var. AK Parti hükümeti çok yanlış bir kurgu yaptı. Türkiye’nin gelir getirici kurumlarını varlık fonuna devrettiler. Yabancı sermayeye alacakları garanti olsun diye. Biz bir zamanlar kendine gıda açısından yeten yedi ülkeden biriyiz diye övünürdük. Olay tek boyutlu değil. Bütün bunları anlatırken AK partiyi suçluyor olmayacağım. Dışarıda dış ülkelerin bir kurgusu var. Amerikalısı Türkiye’yi batırmak için uğraşır, Rus’u batırmak için uğraşır, Avrupalısı batırmak için uğraşır. İktidar eğer muktedir ise bunlara karşı tedbir alır. Türkiye’nin bütün dostları geçici, bütün düşmanları da geçicidir. Dışarının bir tuzağı var. Türkiye’ye öyle bir karar aldırdılar ki köylerdeki bütün adamların tamamını büyük şehirler sürdüler. Bizin nüfusun p köylerde yaşar 0 şehirlerde yaşardı. Şimdi ise yanlış politikalar yüzünden % 9.25’i köylerde yaşıyor. Siz hala hayvancılık niye öldü diyorsunuz. Yetiştiren adan kalmadı ki. Eğer siz hayvanın otlayacağı merayı 24 milyar hektardan 8.5milyar hektara düşürürseniz hayvancılık ölür. Hayvanın otlayacağı yer yok. Siz eğer şeker fabrikalarını kapatırsanız hayvancılıkta ölür. Türkiye de koyun sayımız bu iktidar döneminde 51 milyondan 31 bine düştü. 2015 de inek sayısı 2milyon 650 bin adet sığırımız vardı. 2017 de bu sayı 1milyon 400 bine düştü. Bakan diyor ki Avrupa’da en çok sığır sahibi ülkelerden biriyiz. Çok doğru bizde sığır çok ama nasıl çok bu hükümet dönemi başında MONTOFON gibi, HOLSTEIN gibi inekler fazla süt veriyor sanılarak alınan inekler 1 milyon 800 bin adetti. Şimdi 7 milyon 800 bin adet bunların hepsine dolar cinsinden para ödedik. Biz bizde yaşayanları öldürüp yurt dışından ithal edilenleri marifet saydık. Bunları alırken özel yemini de, ilacını da, samanını da benden alacaksın diyor. Allah aşkına bu saman kafalılık değil de nedir. Eğer siz ilacını, yemini, samanı dışarıdan almaya imza atarsanız dışarıya bağlanmış demeksiniz. Habire dolar ödüyorsunuz. Biz sanıyoruz ki bu inekler Holanda’dan geldiğinde oradaki gibi verimli olurlar bu da yanlış bir anlayış. Hollanda da 45 litre süt veren inekler bizde 10.87 litre veriyor. Biz gerçekçi olmak mecburiyetindeyiz.

 

Ülkenin ekonomik verilerine ortaya koyan Prof. Dr. Aydal balıkçılığında öldürüldüğünü söyledi. Her şeyi yabancıya teslim ederseniz bütün bunları yurt dışından satın alırsanız, meralarınızı öldürür de TOKİ inşaatları yaparsanız ki TOKİ tarafından ülkemizde 2 buçuk milyondan fazla konut var. Türkiye nereye gidiyor diye sorarsanız ithalata gidecektir. Soğanı patatesi hiç konuşmayacağım. Türkiye’nin ihtiyacı nedir diye sorulmalı. Bir yerlerde biz yanlış yapıyoruz/yanlış yaptırılıyoruz. Hükümet dışarıya ne sözler verdi bilmem suizanda bulunmak istemem ama rakamlar bunları söylüyor” dedi.

 

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda Saddettin Çiçek başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hasan Birinci, Ahmet Dilek, Ahmet Kahraman, Osman Bektaş, İsmail Birinci, Olgun Şar, Gökhan Bahadır, Murat Baki, Cemil Garip, Osman Altın, Ertan Kayhan.

Kongre sonrası Prof. Dr. Doğan Aydal'a Vakfıkebir Ekmeği takdim edildi.

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık