06 Mayıs 2021, Perşembe

Büyükliman'ın en güncel ve güvenilir haber sitesi.

YILDIRIM: “VAKFIKEBİR’DEKİ ADALETSİZLİĞİ GÖRDÜĞÜM İÇİN İSTİFA ETTİM”

YILDIRIM: “VAKFIKEBİR’DEKİ ADALETSİZLİĞİ GÖRDÜĞÜM İÇİN İSTİFA ETTİM”

Gençlik Kolları eski Başkanı Yıldırım, “Vakfıkebir AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildiğimiz gün, gençliği yeniden toparlama fırsatı elde etmiştik. Çeşitli nedenlerle partiden soğuyan ve kaçan gençliği yönetimimizle toparlamaya, tekrar bir araya getirmeye çalıştık. Gençliğe yapılan haksızlıklardan dolayı gelmek istemeyenler oldu. Ama buna rağmen ilk başlarda etkin bir mücadele verdik” dedi.

“PARTİYE KARŞI OLANLAR PARTİCİ OLDU”

Eski Başkan Yıldırım, “Partiye karşı olanlar partici oldular; partinin içinde bulunup da partiye hizmet edenler, gerçekten AK Parti sevdalısı olanlar dışlandı. Daha yüksek makama taşıdığımız insanlar ne Vakfıkebir’e, ne de teşkilatların hiç birine sahip çıkmadılar. Bu yüzden gençlik kolları teşkilatını kurarken çok zorlandık. Gençlerin çoğunu yalvararak partiye getirdik, ikna etmeye çalıştık, farklı şeyler olacak dedik, düzelecek dedik; ama sonuç olarak umduğumuzu bulamadık. Bize inanıp gelenler de umduklarını bulamadılar. Ben görevden ayrılırken bana söyledikleri söz, ilk gün biz seninle göreve başladığımızda bizlere ne söylemiştin? Ne oldu, ne değişti, değişmeyeceğini sana söylemiştik dediler. Bu ifadeleri sadece gençlik yönetiminde olanlar değil, dışarıdaki arkadaşlarım da söylediler. Ama bu saatten sonra artık hiç bir şeyin düzelmeyeceğini bizler de gördük dediler” ifadelerine yer verdi.

“YALANLARA ASLA DOĞRU DEMEDİK”

Onur Yıldırım, “Görevde kaldığımız 08.01.2018 ila 12.01.2019 yılları arasında ki bir yıllık süreçte gençliğin yeniden toparlanması açısından büyük adımlar attık. Yitirilmiş, partiye karşı soğutulmuş bir gençliği yeniden toparladık. Ancak gerek teşkilatla olsun, gerekse yüksek mevkilerde olan kişilerle, halkımıza ait olan bir çok sorunları çözemedik. Halkımızın ve gençliğimizin görünürde olan sıkıntılarını çözemedik. Sonuçta bizler burada bir aracı idik; ama hiç bir sorunu yukarıdaki makamlarla çözemedik. Buranın evladıyla beraber, bu kadar milletin arkasında durduğu siyasilerle birlikte hiç bir sorunumuzu halledemedik. Bu bağlamda yukarıdakiler tarafından sevilmeyen adam olduk. Doğruyu savunduğumuz için dik kafalı olduk ve dokuz köyden kovulduk. Her zaman doğruyu savunduk, birilerinin yalanlarına ortak olmadık, yalanları doğru diye kimseye empoze etmedik. Çünkü doğru bir tanedir. Bizler de sadece doğruları savunup konuştuğumuz için aralarında barınamadık” dedi.

 

“BİZİ İSTİFAYA ZORLADILAR”

İlçe Gençlik Kolları olarak kendilerini istifaya zorlayan, en son yapılmış olan AK Parti Vakfıkebiir İlçe Başkanlığı seçimi olduğunun altını çizen Yıldırım, “Temayül yoklaması yapıldı ve açık olarak destek verdiğimiz adayımız Cayit Kurt, 60 oy farkla önde olmasına rağmen ilçe başkanı yapılmadı. Şu andaki ilçe başkanımızla her hangi bir sıkıntımız da olmadığını belirtmek isterim. 60 oy farkla önde olan adayın kendi sözlerini dinlemeyeceğini çok iyi biliyorlardı. Buıradaki insanların görüşleri ve düşünceleri genel merkezdekiler için hiç bir zaman önemli olmadı, bundan sonra da olmayacak kanısına vardık ve o saatten sonra istifa ettim. Temayülde sonuç belli olduktan sonra eğer başka bir aday olursa istifa edeceğimi hem genel merkeze, hem de il gençlik kolları başkanlığına zaten bildirmiştim. Sonuç dediğimiz gibi çıkınca tereddütsüz istifa ettim”şeklinde konuştu.

“ADALETSİZLİĞİ GÖRDÜĞÜM İÇİN İSTİFA ETTİM”

Yıldırım, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: “2008 yılından beri gençlik teşkilatının içindeyim ve bu tür kırılma noktalarını daha önce de yaşamıştık. Kimse bana AK Partili rolü oynamasın. Gözümü AK Parti ile açtım. Allah ömür verdiği sürece de Recep Tayyip Erdoğan’la olacağım. Biz particiyiz. Ama yanlışların olduğu yerde asla olmayacağız. 2008’den beri AK Parti’ye hizmet ettik, teşkilatın içine girdik, yine aynı şekilde iyi bir potansiyel yakaladık, ancak bıçak sırtındaydık ve kendi istekleri doğrultusunda hareket etmediğimiz için yıktılar bizi. Bazı konularda sahip çıkmadılar. Sahip çıkılacak yerde, haklı olduğumuz yerde bile kimse arkamızda durmadı. Sayın Erdoğan gençlikle yatıp, gençlikle kalkarken, gençliğe çok önem verirken bu olanlar belkide danışmanları tarafından kendilerine iletilmedi; bilemiyorum. Ama hala gençliğe önem veriyor. Fakat buralarda yapılanlardan eminim kendilerinin haberi yok. Ben bizzat defalarca CİMER’e yazdım ve görüşme talebinde bulundum. Ama geri dönüş olmadı. Dolayısıyla Vakfıkebir’de Adalet ve Kalkınma Partisi içindeki adaletsizliği gördüğüm çin istifa ettim”.

 

“VAKFIKEBİR’DE GENÇLİĞE ÖNEM VEREN SİYASETÇİ YOK”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dışında, Vakfıkebir’deki alt kadrolarda gençliğe önem veren bir siyasetçinin olmadığına vurgu yapan Yıldırım, “Bu yüzden şahsım adına istifa kararı aldığım için, yönetimdeki ardadaşlarıma bunun şahsi düşüncem olduğunu söyledim. Partiden yana bir sıkıntım olmadığını, sıkıntının sadece şahıslarla olduğunu ifade ettim. Şahıslara aldanıp partimden vaz geçmedim. Ancak şahıslar böyle olduğu sürece 50 yıl da geçse ne Vakfıkebir bir yere gelebilir, ne de gençlik bir yere gelebilir; isteyen de istediği gibi at koşturur. Bu bağlamda Vakfıkebir gençliği sadece kendinden değil, bütün geleceğinden umudunu kesmiş durumda. Gençlik hala vardır, gençlik hala yine torlanır ama; şu anda mevcut olan düşünce sistemi ile bu gençliği asla toparlayıp bir araya getiremezsiniz. Şu anda gençlik Vakfıkebir AK Parti teşkilatına küskün. 2019 yılına kadar bu gençlik bizimle beraber omuz omuza AK Parti’ye sahip çıkan insanlardı. Yaşadıkları haksızlıkları, birilerinin doğruların dışına çıktıklarını görünce gençlik siyasetten soğudu. Bizler ve ekibimiz doğruluk prensibinden taviz vermeden yolumuza devam etmeye çalıştık. Ancak insanlar yanlışı da, doğruyu da görüyorlar. Uyarıyorsunuz, hala yanlışa doğru gidiyor. Israr edince de sizi susturuyorlar, ekarte etmeye çalışıyorlar. Doğruyu konuşup, doğruyu savunuyorsunuz diyorlar. Doğru konuşmanız onların işine gelmiyor” dedi.

 

“SEÇİMLERDE GENÇLİĞİN ÖNERİSİ DİKKATE ALINMADI”

İlçe başkanlığı seçimlerinde gençlik kollarının hiç bir düşünce ve önerisi dikkate alınmadığını ve gençliğin önemsenmediğini iddia eden Onur Yıldırım, ” Gençlerin düşünceleri onların gözünde hiç bir şey olarak değerlendirildi. Sadece kendi dedikleri, kendi akıllarına yatanlar onlar için doğru. Gerçekte doğru bir tanedir ama onlar için doğru farklı. Çoğunluk doğruya doğru diyor ama; onlar bunu kabul etmiyor. Farklı beyin yapıları, farklı düşünceleri olan kişiler. Dışarıda bir sürü insan sizlere oy vermiş, gönül verdiği parti için peşinizden gelmiş, gençlik sizinle birlikte yağmurun altında ıslanmış, direklere bayraklar mı asmamış, geceleri uykusuz mu kalmamış, ne için yapmıştık? Bölgemizin geleceği için, gençlerimiz için yapmıştık. Kendi geleceğimiz için, bizden sonrakilerin geleceği için yapmıştık. Ama baktık ki; düzen değişiyor. Biz görmedik ama eskiden iktidarda olan Anavatan Partisi’ni de aynı şekilde yıkmışlar. Düzen aynen devam ediyor bunlarda ve teşkilatların içindeki insanlara baktığımızda, Anavatan Partisi’nin güdümünde olan insanlar şu an AK Parti teşkilatlarında, AK Parti kademelerinde milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, yönetici veya her hangi bir vasıfla hala teşkilatların içinde yer alıyorlar. Bunlar da Anavatan Partisi’nin daha önceki dönemlerinde görev almış, milyonlara zemin hazırlamış insanlar” şeklinde konuştu.

 

“SAYIN ERDOĞAN’A BÜYÜK ZARAR VERİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şemsiyesi altında siyasi rant elde etmek isteyenlerin Erdoğan’a büyük zarar verdiklerinin altını çizen Yıldırım, 2023’ün AK parti açısından sıkıntılı geçeceğine işaret etti. Yıldırım, “2023’ün sıkıntısını AK Parti bir önceki dönemde Ankara’da, İstanbul’da ve bazı büyük şehirlerde yaşadığı gibi, teşkilatların Tayyip Erdoğan şemsiyesini kullanarak rant elde etmek için yaptıkları çalışmalar yüzünden çoğu büyükşehiri kaybettik. Bu durum iyi mi oldu? Hayır, iyi olmadı. İstanbul daha geri gitti. Bu durma kızıp da muhalefete oy verenler şimdi çok pişman. Ama insanları kızdıranlar da işte bu teşkilatlar. İstanbul’da yaşayanlar yaptıkları hatayı anlıyorlar ama Trabzon’da yaşayanlar onların sıkıntılarını anlamıyorlar. Ancak Recep Tayyip Erdoğan, Allah uzun ömür versin, ölünceye kadar Cumhurbaşkanıdır. Kendi şahsı adına 2023’de fazla bir şey kaybedeceğini zannetmiyorum. Fakat gerek milletvekilliği, gerekse mahalli seçimlerde olsun çok oy kaybedeceğini düşünüyorum. 2023’te de Allah izin verirse yaşayıp bunu göreceğiz. Çünkü sürekli sokakta olduğum için herkesin görüşünü alıyorum, konuşuyoruz, herkesin görüşü bu yönde. Tayyip Erdoğan’dan bir sıkıntı yok. Ülkenin gidişatından, yapmış olduğu çalışmalardan, üretimden, milli silahlarımızın yapılması çok güzel; yalnız teşkilatları olsun, kısmi bazı vekilleri olsun, vatandaşlarla istişare içinde değiller, vatandaşların sıkıntılarını dinlemiyorlar. Hatta bu konuda Tayyip Erdoğan mecliste yaptığı konuşmada, “Halkla iç içe olacaksınız, halkın sıkıntısını dinleyeceksiniz ve elinizden geleni yapacaksınız” dediği halde aldıran yok. Peki, buraya neden geldiniz? Sizi halk neden seçti? Kendi sıkıntılarını çözmeniz için. Eğer halkın sıkıntıları çözülmeyecekse sizin o koltuklarda işiniz yok” görüşlerine yer verdi.

 

“KÖTÜ ADAMLAR GİDECEK, İYİ ADAMLAR GELECEK”

Eski Başkan Yıldırım sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Aslında biz böyle olmasını istemedik, istemiyorduk da; ancak teşkilattaki insanlar nerden geldiklerini ve ne olacaklarını düşünmeden hareket ettikleri için partiyi yıpratma peşindeler, yıpratıyorlar da. Geleceği ve gençliği düşünen bir büyüklük yok. Gençliği düşünen bir Cumhurbaşkanımız, bir de Süleyman Soylu Bakanımız var. Gönlümüzde yatan bir AK Parti var, o da başında Recep Tayyip Erdoğan olduğu için. Ayrıca bu saatten sonra Vakfıkebir’deki küskünlerin tamamını yeniden AK Parti’ye kazandırabileceğimizi pek düşünmüyorum. Ancak vekiller olsun, teşkilatlar olsun, yöneticiler olsun, bunların değiştirilerek vatandaşın yanında olabilecek siyasetçilerin iş başına getirilmesi küskünlerin büyük bir çoğunluğunu muhakkakki geri kazandıracaktır. Bu bakından şahısların siyasette üstlendikleri misyon ve rolün çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Sonuç olarak kötü adamlar gidecek, iyi adamlar gelecek. Sevilen, sayılan ve hizmet edecek adamların iş başına getirilmesi lazım. Sokakta milletle oturup kalkan, milletin sıkıntısını dinleyen insanların teşkilatlarda yer almaları lazım. Bu bağlamda şartlar tekrar oluştuğu anda AK Parti’de görev almaya hazırım. İstenilen, sevilen bir adamla birlikte çalışmak, gençliğe hizmet etmekten asla kaçmam. Çünkü bunun için mücadele veriyoruz, bunun için kendimizi ortaya koyduk”.

Ziya FİDAYE: ÖZEL HABER

Kaynak: Vakfıkebir GÜNAYDIN Gazetesi.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık